EELHARJUTUS 3 - horisontaalsus ja vertikaalsus

Jagan oma elu teadlikult kaheks: 

1- HORISONTAALSUS (elukarussell, maa, jõud), ärkveloleku teadvuse tasand

2- VERTIKAALSUS (kallas, torn, vastasjõud), eneseteadvuse tasand

 

Horisontaalne tasand on nö elu ise, mida elan oma välises ümbruses. Hommikul ärkan ja alustan tasapisi pöörlemist nagu mingis keerlevas trumlis. Elu haarab kaasa. Elu tõmbab mind enesesse välise objektiivse jõuga. Seda jõudu tuleks märgata ja sellele vastasjõud leida. Sellest suuta end eraldada...., eristada...... Sellest "välja" astuda. Kõrvale astuda. Sisemise pingutusega.

 

Vertikaalne tasand on nn inimeseks olemise põhialus. Tingimus. Kõrgem inimene inimeses. Kõrgem mina minus.  Eneseteadvuse tasand. 

 

VÕIMALUSED KARUSSELLIKS KÕRVALE ASTUMISEKS:

Elul endal (=karussellil) on tohutu jõud. See haarab inimest oma keerisesse, mida võiks nimetada ka nii - see halvab inimest oma totaalsusega. Inimene on argielus tihtilugu/enamasti  oma elu paratamatuse keerises. Samastudes sellega. See jõud on sama suur nagu gravitatsioon. Võib seda jõudu ka ette kujutada elektrijuhtmena, kus on 2 faasi: miinus ja pluss, miinus on antipaatia jõud, mis eemale tõukab, mis ei meeldi ja pluss on sümpaatiajõud, mis meelitab ligi, tõmbab enda poole. 

 EELHARJUTUS:

kujutan ette, et tõmban "juhtme seinast välja" ehk siis eraldan end karussellist ja astun kaldale.....

...seda on lihtsam teha hommikuti, kui inimene on sisemiselt tugevam ja terviklikum... vertikaalsem..... väärikam...

...tegelikult aga on vaja ühte veelgi tugevamat jõulist kogemust endas, šokki, mis aitab sellele harjutusele kaasa..... milleks on näiteks:

EELHARJUTUS/SOOVITUS

MINE VÕIMALUSEL METSA MATKAMA JA LÜLITA END VÄLJA TEADLIKULT TSIVILISATSIOONIST JA OMA HARJUMUSPÄRASEST ELUST

Kallas tähendab iseenda suhtes ka kõrvaltvaadet, kõrvalseisjat.

Mine jalgsi matkama /võimalusel üksinda/ umbes 5 päevaks ja jälgi eneses toimuvaid muutusi alates kolmandast päevast. Täpsemalt - mis sinus hakkab toimuma 3,5 päeva pärast:

  • ​varasemad harjumused, suhted, tegevused muutuvad järjest nõrgemaks, need ei avalda sulle enam nii suurt sundi kui varem ja nende mõju hakkab vähenema järkjärgult, see võtab aga aega, seepärast on vaja  3 päeva vähemalt selleks....
  • jõud, mis tavaelu karussellis kulus tegevustele, asjadele, suhetele, kohustustele, VABANEVAD NÜÜD  ja selle jõuga saad jõulise kõrvaltvaataja kogemuse oma elule tervikuna

​TULEMUS:

  • näed, kui palju sa TEGELIKULT tavaelus (karussellis) mõttetult oma aega kulutad, mõttetuid asju teed, mõttetut jõudu raiskad..... jah, ka mõttetult elad.....
  • näed, kui palju on su elus suhtumisi, hoiakuid, asju, mis on vaid klišeed, eelarvamused......